Londyn na szczycie Ligi Europejskiej.

Interesująca zapowiedź finału Ligi Europejskiej.

W środę 29 maja odbył się finał drugich najważniejszych klubowych rozgrywek dla piłkarzy grających w Europie- mowa tutaj oczywiście o rozgrywkach Ligi Europejskiej. Zmierzyły się dwie drużyny z Londynu, czyli Chelsea z Arsenalem. Mecz nie tylko decydujący o zdobyciu trofeum, ale także starcie odwiecznych rywali.

Przebieg nie taki oczywisty.

Obie drużyny wyszły w swoich wyjściowych składach. Chelsea niewątpliwie liczyła na swoją największą gwiazdę- Edena Hazarda, dla którego ten mecz był prawdopodobnie ostatnim w barwach The Blues. Z kolei Arsenal stawiał na duet swoich napastników- Aubameyanga oraz Lacazette. Początek meczu to obraz gry, w którym przeważa czerwona strona Londynu. Arsenal dłużej utrzymywał się przy piłce kontrolując środek pola. Jednak nie trwało to bardzo długo, gdyż po kwadransie mecz się wyrównał, a Chelsea przeszła do ofensywy. W pierwszej połowie jednak nic więcej się nie wydarzyło, a zawodnicy zeszli do szatni przy remisowym rezultacie widniejącym na tablicy wyników. Bramek dostarczyła dopiero druga połowa spotkania, a co więcej, nie musieliśmy długo na nie czekać. Już w 49 minucie po dośrodkowaniu Emersona, głową piłkę do bramki skierował Olivier Giroud. I tym sposobem rozwiązał się worek z bramkami. W 60 minucie udało się strzelić gola Pedro i było już 2:0 dla Chelsea. Sytuacja Arsenalu w ostatnim meczu Ligi Europejskiej pogarszała się z minuty na minutę. Było jeszcze gorzej, gdy faulu w swoim polu karnym dopuścił się defensor Kanonierów, a sędzia wskazał na jedenastkę, którego na gola zamienił Hazard. Klęska Arsenalu zbliżała się wielkimi krokami, ale wtedy kibice mogli zobaczyć najładniejszą bramkę tego meczu. Jej autorem był Iwobi- zmiennik Arsenalu. Pięknym strzałem z powietrza umieścił piłkę niemalże w okienku bramki. Mogło się wydawać, że ta bramka poderwie Kanonierów do walki, ale tak się jednak nie stało. Kilka minut później po ładnej dwójkowej akcji z Olivierem Giroud, piłkę do siatki ponownie zapakował Hazard, pieczętując wynik meczu na 4:1. Pełne statystyki można zobaczyć tutaj.

Chelsea wznosząca puchar Ligi Europejskiej.

Ale zakończenie pewne.

Tego wieczoru kibice zobaczyli dużo bramek, kilka widowiskowych akcji, a także cieszącą się niebieską część Londynu. Chelsea zwycięska w rozgrywkach Ligi Europejskiej. Zdobyli ten tytuł zasłużenie patrząc nie tylko na przebieg finału, ale także na całość rozgrywek w ich wykonaniu, albowiem w tej edycji Ligi Europejskiej zostali niepokonani.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.